Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, откако е на функцијата ја воведе праксата за редовни средби со жителите.

Вели тоа се можност за директна комуникација, запознавање со проблемите, но и решавање на истите.

Најдобрите решенија доаѓаат од самите жители, а ние сме сервис да излеземе во пресрет на нивните барања. Градиме отворена општина, достапна за секој, порача Стојкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.