Градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Стојкоски преку статус на Фејсбук информира дека денес имал работен состанок со претставник на фирмата Анизор, избрана и задолжена за зимско одржување на улиците во општината.

-Во текот на денешниот ден одржавме работен состанок со претставник на фирмата Анизор, избрана и задолжена за зимско одржување на улиците во општината и задолжените лица од комуналниот пункт на Општина Ѓорче Петров .
Спремни сме за зимските предизвици ❄️, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.