Градежните активности се во полн ек во Општина Ѓорче Петров.во моментов се работи на припремни активности за асфалтирање на улици во Волково.

Улица 73 во должина од 170 метри
 Улица 21 во должина од 150 метри

Решаваме децениски проблеми на жителите на општината, со поставената динамика до крајот на летото ќе завршиме улици со приближна должина од 5000 м

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.