Скопје маларија ќе го утепа!Град Скопје и Петре Шилегов дај бре испрскајте како што треба во Аеродром, Лисиче, Ново Лисиче, Реонски Центар…Тоа “зезалиците” по улици, ако прскаат воопшто, не го решаваат проблемот низ парковите и дворовите, вели во Фејсбук статусот портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Пола век живеам во Скопје, вакво нешто не се случило, да не можеш ни преку ден да излезеш од комарци и муви!Батали политика, за здравје, за хигиена се работи!Златко Марин, Општина Аеродром, Општински советници, срамота е!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.