Кажа нешто Петре Шилегов за криминалот со водовод или се крие, прашува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Бидејќи и тој „реновира“ зградата поради „проблем со водоводната инсталација“! (Види какво поклопување, просто неверојатно)

 

Еве поглед на цела ситуација.

 

Црвената линија е улицата правена без договор. Стрелката е адресата на зградата на Шилегов. Не може Шилегов да мрдне со тоа колите „што ги нема“, а да не мине на Варшавска.

 

Точно знае Шилегов кога е правен зафатот.
Се’ ќе излезе на виделина! – коментира Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.