Видео обраќање на кандидатот на ГРОМ за градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски по повод претстојните локални избори што ќе се одржат во недела на 17 октомври:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.