Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, прими претставници на Младински образовен форум и МЦГО со кои разговарал за понатамошна соработка во реализација на голем број на проекти.

Денес, во просториите на општина Гази Баба имав средба со преставници на Младински образовен форум и МЦГО кои се дел од тимот на проектот на УСАИД за меѓуетничка интеграција на младите во образованието.

 

Разговаравме за досегашната соработка, како и за понатамошна соработка во реализација на голем број на проекти – информира Стефковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.