Новиот градоначалник на Гази Баба, Бобан Стефковски, ги објави резултатите од општината чии граѓани денес се изјаснуваа за градоначалник на Град Скопје.

Според тие податоци, Данела Арсовска има убедливо водство пред Петре Шилегов.

„Данела Арсовска 18.745

Петре Шилегов 7674

Разлика: 11.071 гласови

Благодарам на граѓаните на Гази Баба“ – напиша Стефковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.