Бобан Стефковски на својот фејсбук профил сподели видео и порача:

Ви ветувам, Гази Баба со мене станува модерна, еколошки чиста и развиена општина. Гордост на Градот Скопје!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.