Денеска градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, заедно со своите соработници оддржа отворен ден за граѓаните кои имаа можност да дадат своја идеа за буџетот за 2023 година.

На отворениот ден присуствуваше и членката на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Марија Андоновска.

– Граѓаните пишуваат буџет ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот народ 107 граѓани денес дадоа своја идеа за буџетот за 2023 година. Граѓаните на општина Гази Баба земаа учество во денешниот отворен ден организиран од ВМРО-ДПМНЕ на кој јас и моите соработници ги примавме идеите за буџетот за 2023 година, порача градоначалникот Стефковски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.