Вчераутро во Полициската станица Центар, П.Д. (76) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09 часот на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Вчера попладне пак во Полициската станица Центар, Љ.И. (31) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11 часот на улица „Кеј 13-ти Ноември“ нејзиниот 15 – годишен син бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.