Првпат во средното економско училиште „Арсени Јовков“ во Скопје за директор ќе биде именуван Албанец, ексклузивно објави Алсат-М.

Телевизијата неофицијално дознава дека именувањето на Назми Рамани за директор на училиштето доаѓа како резултат на постигнат договор меѓу ДУИ и градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

Назми Рахмани досега ја извршуваше функцијата помошник директор во ова училиште.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.