Средношколска организација за заштита на животната средина, која го изнесува гласот на средношколците во Македонија, реагира на однесувањето на ученичкиот дом „Здравко Цветковски“ во Скопје.

Според информациите кои пристигнале до „Средношколски глас“, во државниот ученички дом „Здравко Цветковски“ средношколциите се приморани за викендите да си одат дома.

Ваквото однесување е неразбирливо, бидејќо без никаков надомест нашите соученици се изложени на дополнителни трошоци. „Средношколски глас“ бара одговор за ваквото постапување од страна на ученичкиот дом, се вели во нивната реакција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.