Љубителните на велосипедизмост денеска првпат ја пробаа новата вело шумска патека која се движи низ Средно Водно.

По патеката со велосипед може да се стигне од Средно Водно до центарот на градот.

Патеката е долга 3,5 километри, широка околу 3 метри, со лесно совладливи косини, што значи дека велосипедистите не мора да се екстремно подготвени за да ја совладаат патеката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.