Среде ноќ и во викенд интензивно се работи на градилиштето кај поранешниот ТЦ „Беко“, за министерството за правда.

Моментално у Центар Стојменови Канал 5 си бетонираат стубови во 21.30 ноќе во очи на Локални избори 2021 – реагираат корисници на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.