Вечерва љубителите на спортски автомобили имаат ретка можност да присуствуваат на изложбата на спортски автомобили во центарот на Скопје. Автомобили има дојдено од сите страни на светот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.