Според архитектот на проектот кој треба да се изградат три огромни згради во центарот на Скопје, а кој бил во комисија за ревизија на проектот Скопје 2104 година само мала група граѓани на социјалната мрежа Фејсбук се противи на изградбата на
висококатниците пред скопскиот трговски центар.

Архитектот не смета дека има и други во јавноста што се бунат против ова
архитектонско насилие.

Целото видео од дебатата на оваа тема на ТВ Телма.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.