Анета Вецковска – Анче, која живее во Горно Соње последен пат била видена кај Зелено пазарче и Железничка станица. Се претпоставува дека е жртва на насилство.

Анче е лице со попреченост и боледува од епилепсија, а веќе 1 недела нема пиено терапија.

Ве молам споделувајте❗❗❗❗❗
Лицето Анета Вецковска сеуште се бара! 
Висока е околу 165 см, носи црни тренерки со црвени линии и виолетова маичка!
Последно е видена во реонот на Зелено Пазарче и Железничка станица. Според исказите на луѓето кои ја виделе, постојат сериозни индикатори дека е жртва на насилство.
Случајот е пријавен во МВР и Анче се води како исчезнато лице. Доколку ја видите вртете на 192 или на 070726040 – Николина
Анче е лице со попреченост и боледува од епилепсија, а веќе 1 недела нема пиено терапија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.