Коце Трајановски со видео ги потсети Скопјани како изгледаше градот  пред тој да стане градски татко. Тесни улици и булевари, сообраќаен хаос.

Ниту трага од реновираните „Илинденска“, булевар „Србија“, „Теодосиј Гологанов“, „Борис Трајковски“…

Погледнете и направете споредба

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.