Собраќајна несреќа се случи попладнево кај општина Илинден. Сообраќајот на автопатот е во прекин и присутни се полициски екипи кои прават увид.Како што забележа нашата екипа на лице место едно возило има големи оштетувања во предниот дел додека другото беше излетано на другата страна од автопатот.

Се уште не се знае која е причината за несреќата која предизвика километарски колони и нервозни возачи.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.