Градоначалникот на Општина Аеродром преку социјалните мрежи упати сочуство до семејствата на загинатите во трагичната несреќа која се случи на територијата на Бугарија.

Тажен ден за Македонија. Изразувам сочувство до семејствата на сите загинати во денешната тешка несреќа која нѐ потресе сите, напиша Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.