Верскиот собир по повод Бајрам кој требаше да се одржи на стадионот во Чаир е откажан, пренесуваат албанските медиуми.

Не се знае која е причината за одложување на овој настан. Дали причината е апелот на ИВЗ поради корона кризата или пак најавата на владата дека ќе биде воведен 56 часовен полтициски час од сабота во 19 часот до вторник во 5 изутрина.

Одлуката за забраната за движење треба да биде донесена денеска.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.