Дел од оградата е уништена во паркот за миленици спроти Веро 2 во населбата Козле, откако вчеравечер некој на местото влегол со автомобил

Читател наведува дека загрижени граѓани се обиделе да го контактираат скопскиот градоначалник Петре Шилегов, но, тврдат, и покрај тоа што ја видел пораката, не одговорил на прашањето, дали оградата ќе се санира имајќи предвид дека се работи за еден од најголемите и најпосетуваните паркови за миленици.

плусинфо.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.