На социјалните мрежи се појави видео како сцена од филмот „Бpзи и бecни“, но наместо по њујоршките улици настанот се случил на главната улица во Ѓорче Петров.На видео снимката се гледа како во еден момент со молцкавична брзина две возила претекнуваат ппеку дупла полна линија и не само тоа, туку поминаа и на црвено светло на семафорот.

Граѓаните на социјалните мрежи коментираат дека ова се случува секоја вечер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.