Снегот на скопскиот булевар „Борис Трајковски“ направи хаос во сообраќајкот. Коловозот е замрзнат, снегот не е исчистен, така што движењето е отежнато.

На видеото кое го објавуваме се гледа и присуство на полиција поради сообраќајна несреќа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.