Сопругата на братучедот на Велимир Смилевски, градоначалник на Бутел од редовите на СДСМ, пред десетина дена се вработила во истата општина. На страна очигледниот непотизам, в очи паѓа и тоа што снаата Сузана Димишковска е вработена како Албанка.

Еве што има да каже на тоа Смилевски:

Во последните неколку месеци предизборно администрацијата се полни, но овојпат ќе сретнете имиња како Горан, Александар, Дејан, Кире, Златко кои се „Албанец“, „Ром“, „Влав“…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.