Правењето залихи, долгите редици пред маркетите ,продавниците и месарите  стана редовна слика пред викенд карантинот. Вака беше и за претходните 3 викенд карантини.

Уште во 7 часот наутро колоните беа формирани пред маркетите.

 

Во Скопје како најголемото жариште на корона вирусот  овој пат граѓаните мора да седат дома од 21 часот вечерва до понеделник до 5  часот наутро.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.