Во пожар вчера изгоре стан во „Папагал-зградата“ во центарот на Скопје. Ова е само последен во неколкуте големи пожари кои оставија без дом неколку скопски семејства.

Во вестите на „Сител“ телевизија првиот човек на скопската противпожарна бригада, Владимир Симоновски, објаснува како да спречите поголема штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.