Во скопската населба Визбегово денеска е забалежан црн чад, жителите на оваа населба реагираат и бараат одговорност и решение за оваа страшна слика која за жал освен што ја гледаме воедно и ја дишеме.

До кога нема да постои решение? Ќе реагираат ли соодветно институциите или слободно несовесни граѓани ќе предизвикуваат еколошка катастрофа, а останатите ќе ја голтаат? Прашуваат читатели на „Република“ кои ни ги испратија фотографиите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.