Шилегов ни порачува нам хејтерите да сме го сакале Скопје.
Си мисли чоекот ќе се качиш на тротинет и ко да си изградил трамвај.
Ама ајде, да му објасниме дека Скопје не се сака со лажење и сечење на Водно, Скопје не се сака со тоа што е оставено депонија и улица се мие поретко од дожд во Калахари, Скопје не се сака со урбана мафија и доградување на СК2014, Скопје не се сака со селективна легализација за пари, Скопје не се сака со градоначалник кој една недела извадил дупе од кола и мисли дека му расте тротинет меѓу нозе.
Замисли да се качи на точак, ќе мисли дека го освоил градот – напиша Ивор Мицковски обраќајќи му се на својот поранешен сопартиец,  актуелен градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.