Градоначалникот Петре Шилегов денеска објави дека Скопје nа први декември ќе блесне во новогодишен сјај.

Фирмата „Линк Медиа“, која го добиla тендерот за новогодишно украсување на Скопје веќе започна да ги поставува новогодишните светилки и украси.

Во рамки на украсувањето на плоштад „Македонија“ ќе биде поставена и Новогодишна елка, а ќе се организира зимска населбата Винтерленд, каде, слично како лани, ќе има куќички украсени во новогодишен амбиент и сцена на која ќе се организираат настапи, рече Шилегов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.