Скопјанка со деменција е изгубена, а семејството бара помош од граѓаните. Живее во скопската населба Бутел 1, но не е исклучено да се качила во градски автобус.

Изгубена е жена на возраст од 80 години со деменција. Се одзива на името Веца. Кој може нека го сподели постов.
Било каква информација е добредојдена.
тел. за контакт: 075 55 45 35
тел. за контакт: 075 332 590
Жената е од Бутел 1. Меѓутоа ја нема од сабајле и постои можност да се качи во автобус или такси и да отиде било каде. Пријавено е во полиција. Bо моментов и има луѓе што бараат низ Бутел, Чаир, Радишани.

Изгубена е жена на возраст од 80 години со деменција. Се одзива на името Веца. Кој може нека го сподели постов

Било…

Posted by Filip Lumakovski on Sunday, 15 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.