На 03.12.2021 во 18.30 часот во Полициската станица Чаир Е.А.(54) од Скопје пријавила дека од домот се одалечил нејзиниот син А.А.(32) од Скопје.

Тој и претходно се оддалечувал од дома и бил враќан назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.