Со повреди или скршеници на екстремитетите во градските болници и Ургентниот клинички центар заклучно до вчера се пријавиле околу осумдесетина лица, од нив најмногу се со набиеници, а кај 22 се констатирани скршеници на екстремитетите. Омбусманот им препорачува на повредените да побараат отштета за скршениците настанати од неисчистениот снег.

Целот текст на Вечер.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.