Полно е платото пред Филхарммонија. Скопјани сакаат да слушнат што имаат да кажат кандидатката за градоначалничка Данела Арсовска и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христјан Мицкоски.

Пред малку заврши митингот на СДСМ во Карпош, но карпошани останаа во своите домови. Којзнае зошто…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.