Скопјанецот Мицко Тргачевски, кој вчера околу пладне исчезна од својот дом синоќа е пронајден жив и здрав.

Поради болеста заминал од дома и се изгубил, но со помош на семејството и граѓаните е пронајден.

Семејството е благодарно на сите што помогнаа Тргачевски да се врати дома.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.