Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови што го зафатија главниот град, а не беа поштедени ни останатите градови низ Македонија. Дупките низ улиците се преполнија со вода, а една таква имаше и во скопската населба Аеродром.

Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео и да го објави на социјалната мрежа Тик-Ток.

Твитерџиите одма му смислија име – Марин, по градоначалникот на Аеродром.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.