Изминатата вечер беше првиот ден од воведениот полициски час во земјава за да се запре ширењето на корона вирусот. На улиците немаше никој, по некое возило, веројатно дел од службите кои со одобрение на Владата може да се движат навечер од 21 часот до наутро во шест часот. Кучиња слободно се шетаа низ улиците.

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на својот профил на „Фејсбук“ напиша дека е на терен по скопските улици за време на полицискиот час.

На социјалните мрежи се појави едно интересно видео како еден скопјанец и бега на полицијата додека тааа патролира по улиците. Човекот успешно се крие меѓу паркираните коли.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.