По „Никад да не ме гласаш“, нов инцидент на Петре Шилегов. Градоначалникот на Скопје овојпат ја навреди новинарката на „Алфа ТВ“ затоа што го прашала што прави со проблемот со аерозагадувањето.

Тој прво ја обвини дека поставува тенденциозни прашања и порача дена на прсти се броеле деновите кога Скопје било загадено.

На заминување, мислејќи дека никој не слуша и не снима, од позиција на политички моќник, тапшајќи ја по рамо на новинарката на „Алфа“ ѝ „Сирота ти”.

Ситуацијата е снимена од камерата на телевизијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.