Синот на Горан Стефановски повика на донации за идејата Клупа со Горан Стефановски, односно клупа под неговото дрво Дебар Маало, со бронзена статуа од самиот писател.

Драги пријатели, Ги замолувам сите оние кои би сакале да се оствари идејата за клупа со Горан Стефановски во Дебар Маало да кликнат на овој линк, да видат за што се работи, да донираат ако се во можност и, најважно, да го препратат линкот… ‘Сите по малку = многу’ е муабетот, пишува Игор Стефановски.

Сите заинтересирани може да донираат и да прочитаат повеќе на следниот линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.