Силно невреме со пороен дожд и грмотевици го зафати Скопје и скопскиот регион. За само кратко време над Скопје наврна огромна количина на дожд.

Како што најавија метеоролозите нашето подрачје до вторник ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса со честа појава на дожд, грмежи и засилен ветар

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.