Силното невреме кое попладнево беснее во Скопје направи и материјална штета.

Силниот ветер носеше се пред себе. Дрво е паднато во наслебата Капиштец врз автомобил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.