Силно невреме, во некои населби и со град, го зафати Скопје.

Драчево беше една локациите најпогодена од градот кој за неколку минути се истури по улиците и во дворовите и буквално ги побеле. Град со дожд паѓаше и во делови од скопско Лисиче.

Жителите на Драчево на социјалните мрежи споделија фотографии и видеа какви последици остави невремето.

Gepostet von Borce Ilievski am Dienstag, 25. August 2020

Од УХМР уште вчера предупредија дека денес е можно невреме, а стабилизација на времето е најавена за од утре за кога се предвидени температури и до 38 степени.

Надлежните треба да соопштат кој делови од земјава и од главниот град беа најзафатени од невремето и дали има евентуални штети од градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.