Од попладнево голем број на скопски општини се без снабдување со електрична енергија, по силното невреме кое попладнево го зафати овој регион.

Центар, Дебар Маало, Кисела Вода, Аеродром се само дел од населбите кои останаа без струја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.