Во попладневи часови, одненадеш силен град го зафати Скопје.

Невремето е особено силно во реонот на Карпош.

Видеото е преземено од ПресинТВ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.