Град Скопје експресно реагираше и за зашлака „Школка“ во Градскиот парк, откако во герила акција ноќеска некој го нацртал Сонцето од Кутлеш на објектот кој преднекој ден беше „освежен“ .

Сега, по интервенцијата од градските власти, „Школка“ изгледа прилично „замачкано“.

Со Преспанскиот договор, од 12 август е забранета употреба на 16-кракото сонце…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.