Надлежни, патот за Детската болница Козле, ќе го исчистите?, прашуваат денеска граѓаните.

Снегот утрово повторно ги изненади надлежните. Во Скопје не се исчистени ни главните булевари, а камо ли споредните улички.

И наместо да се работи на нормализирање на сообраќајот, се укинуваат автобуски линии.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.