Марин во Аеродром ќе славел роденден на општина Аеродром. Пејачи, фестивали… Што имате за славење бе, град врз град што изградивте, дрва што испосековте, паркови и ливади што ги дадовте на сомнителни инвеститори.  Да не беше народов мнозинство клиенти ќе се криевте по подруми, пишува поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицкковски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.