Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов дојде на отварањето на „Охридско лето“. Протоколот го пречека Шилегов и го смести во ложата до претседателот и премиерот. Според присутните било видливо дека бил малку е „дезориентиран“ и „видно расположен“ но и „чудно возбуден“.

Присутните гласно прашуваа “Дали е стабилен? Што му се случува”?, пишува порталот Охрид1.

Ниту твитерџиите не останаа без коментар.

на Охридско Лето дојден наштиман од Белведере, напишаа на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.