Три часа подоцна и текстот на „парапорталот“ „Република“ адвокатот Петре Шилегов, кој ја извршува функцијата градоначалник на Скопје, со „педерски“ финти се обидува да се извлече од одговорноста, што во налет на казнената еуфорија ги објавил личните податоци на казнетите таксисти кои биле погрешно паркирани околу Сити мол.

За да покаже дека нешто работи, повеќе од 12 часа Шилегов ги имаше изложено пред јавноста личните податоци, име, презиме, адреса на живеење и матичен број на петмина таксисти, со што ја загрозил безбедноста на таксистите.

Адвокатот Шилегов би требало да знае дека за јавно објавување лични податоци се плаќа висока глоба, но е предвидена и затворска казна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.